VPN

VPN - Wirtualna Sieć Prywatna

VPN czyli, Wirtualna Sieć Prywatna pozawala na utworzenie bezpiecznego połączenia z inną siecią przez Internet. VPN może być wykorzystywane do dostępu do treści dostępnych tylko w określonej lokalizacji jak również do bezpiecznego korzystania z otwartych sieci bezprzewodowych.

VPN-dla-firm-lodz

Wirtualna Sieć Prywatna to rozwiązanie to firm ceniących sobie prywatość i bezpieczeństwo.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim dla firm posiadających oddziały lub pracowników mobilnych. VPN pozwoli na bezpieczne połączenie z tajnymi zasobami firmy.

Połączenie odbywa się poprzez ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczne połączenie VPN realizowane jest poprzez bramkę internetową z wykorzystaniem OpenVPN lub stunnel w systemie Linux. Tworzony jest wirtualny kanał szyfrowany pomiędzy oddziałami i cały ruch wewnętrzny kierowany jest właśnie tym połączeniem.

W przypadku użytkowników mobilnych, pracujących pod systemem Windows, instalowany jest dodatkowe oprogramowanie stunnel, a autoryzacja odbywa się za pomocą certyfikatu znajdującego się na zaszyfrowanym penie. W przypadku kradzieży pena z certyfikatem, certyfikat jest anulowany i generowany od początku.