Archiwizacja

oprogramwanie ferro avernet lodz

Prowadzimy sprzedaż programów umożliwiających backupu i archiwizacji danych przeznaczony dla firm i instytucji. Programy pozwalają chronić dane przechowywane na stacjach roboczych, laptopach i sieciowych serwerach. Obecnie posiadamy w ofercie oprogramowanie Ferro Backup System.

Ferro Backup System (FBS) to sieciowy system backupu i archiwizacji danych przeznaczony dla firm i instytucji. Pozwala chronić dane przechowywane na stacjach roboczych, laptopach i sieciowych serwerach plików pracujących pod systemami Microsoft Windows, Novell NetWare, Linux, MacOS. Dzięki Ferro Backup System w kilka chwil wykonasz backup plików lub całego systemu operacyjnego i zabezpieczysz krytyczne dla funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa informacje przechowywane na komputerach podłączonych do sieci lokalnej.Podstawowe zalety korzystania z oprogramowani Ferro Backup System to:
  • Szybki, równoległy backup
  • Bezobsługowość
  • Niskie koszty wdrożenia rozwiązania
  • Transparentny backup
  • Automatyczne wznawianie backupu
  • Wygodny backup i odzyskiwanie danych
  • Backup otwartych plików
  • Łatwa instalacja i uruchomienie
  • Backup systemu operacyjnego

Czy wiesz, że?

Od 60% do 80% krytycznych danych jest przechowywanych w komputerach biurowych i laptopach, a 90% laptopów i komputerów biurowych nie jest nigdy poddawanych procesowi backupu


Backup plików i systemu z wszystkich komputerów naraz Avernet lodz

Szybki, równoległy backup

Ze względu na zastosowanie backupu delta i backupu różnicowego, kompresji po stronie stacji roboczych i równoległego wykonywania zadań, Ferro Backup System pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać kopie zapasowe plików z wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej.


Niskie koszty wdrożenia rozwiązania

Ferro Backup System nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersji systemu operacyjnego, czy też napędów taśmowych. Ze względu na to, że backup danych odbywa się już po stronie stacji roboczych a nie na serwerze, na serwer backupu można przeznaczyć zwykły, tani komputer PC z większym dyskiem twardym.


Automatyczne wznawianie backupu

W przypadku zerwania połączenia, zadania backupu zostaną wstrzymane i dokończone po ponownym nawiązaniu połączenia bez konieczności interwencji ze strony administratora.


Łatwa instalacja i uruchomienie

Aby wykonywać backup dysków, plików lub kopie zapasowe systemu operacyjnego, nie trzeba zmieniać niczego w aktualnej konfiguracji sieci komputerowej, serwerów i komputerów biurowych. Ferro Backup System działa całkowicie niezależnie od istniejących usług, konfiguracji kont i zabezpieczeń.


Bezobsługowość

Opcja automatycznego zwalniania miejsca na dysku w połączeniu z modułem alertów, który wysyła do administratora informacje o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail, ogranicza konieczność stałego nadzoru nad procesem wykonywania backupu.


Transparentny backup

Backup jest wykonywany w tle i nie jest zauważalny dla pracowników. Administrator ustala szybkość backupu.


Wygodny backup i odzyskiwanie danych

Administrator nie musi zaprzątać sobie głowy tym, kiedy była robiona ostatnia archiwizacja pełna, a kiedy i ile zostało wykonanych archiwizacji różnicowych. Ferro Backup System przejmuje kontrolę nad procesem odzyskiwania danych z kopii różnicowych i wyświetla ich zawartość tak samo jak w przypadku kopii pełnych.


Backup otwartych plików

Wbudowana w Ferro Backup System opcja Open File Manager pozwala na backup otwartych plików systemowych oraz plików zablokowanych przez inne procesy.


Backup systemu operacyjnego

Ferro Backup System daje możliwość wykonania kopii zapasowej systemu operacyjnego oraz późniejszego przywrócenie systemu i programów na nowym, czystym dysku bez potrzeby ponownej instalacji